ANT-433-MHW-SMA-L
- Manufacturer Part Number:
- ANT-433-MHW-SMA-L
- Part of Description:
- RF ANT 433MHZ WHIP CTR CAB 180"
- Antenna Type :
- Whip, Center-Fed Double
- Applications :
- Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
- Features :
- Cable - 4.6m
- Frequency (Center/Band) :
- 433MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 413MHz ~ 453MHz
- Gain :
- 1.2dBi
- Height (Max) :
- 5.709" (145.00mm)