COPA-H-36B
Manufacturer Part Number:
COPA-H-36B
Manufacturer/Brand:
FRÄNKISCHE USA
Part of Description:
FIPLOCK, CONDUIT SUPPORT ONE-PIE
Stock Condition:
60
Manufacturer :
FRÄNKISCHE USA
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
2.205" (56.00mm)
Length :
2.165" (55.00mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
1.417" (36.00mm)
Panel Hole Size :
0.236" (5.99mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type
Type Attributes :
Hinged, Locking
Width :
2.362" (60.00mm)