ANT-490-PW-QW
Manufacturer Part Number:
ANT-490-PW-QW
Part of Description:
RF ANT 490MHZ WHIP STR CAB PAN
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
GSM, ISM, LoRaWAN, LTE, SIGFOX, UMTS
Features :
Cable - 216mm, O-Ring Compatible
Frequency (Center/Band) :
490MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
470MHz ~ 510MHz
Gain :
1.3dBi
Height (Max) :
6.209" (157.70mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
10 W