ANT-410-PW-QW-UFL
Manufacturer Part Number:
ANT-410-PW-QW-UFL
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity
Part of Description:
RF ANT 5G 410MHZ WHIP STR UFL
Manufacturer :
TE Connectivity
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
5G, Cellular, LTE, NR, mMTC, NB-IoT
Features :
Cable - 216mm
Frequency (Center/Band) :
418MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
410MHz ~ 430MHz
Gain :
4.1dBi
Height (Max) :
6.980" (171.20mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Solder
Number of Bands :
1
Power - Max :
10 W