ANT-2.4-FPC-SF150UF
- Manufacturer Part Number:
- ANT-2.4-FPC-SF150UF
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity
- Part of Description:
- ANT 2.4 FPC 25X20 150 CBL UFL
- Manufacturer :
- TE Connectivity
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Applications :
- Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
- Features :
- Cable - 150mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.45GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz
- Gain :
- 3.9dBi
- Height (Max) :
- 0.004" (0.10mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 2 W