APAEA1575R0940K14-T
Manufacturer Part Number:
APAEA1575R0940K14-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
GPS
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
Gain :
-1dBic
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)