1001435M0-AA10L0100N
- Manufacturer Part Number:
- 1001435M0-AA10L0100N
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- ANTENNA ASSY, WLAN M0 100
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Stamped Metal
- Applications :
- Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
- Features :
- Cable - 100mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4425GHz, 5.5GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
- Gain :
- 4.2dBi, 4.7dBi, 6.4dBi, 6dBi
- Height (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 500 mW