AMCA62-2R640G-01F-T
- Manufacturer Part Number:
- AMCA62-2R640G-01F-T
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- RF ANT 2.6GHZ CHIP SOLDER SMD
- Stock Condition:
- 983
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Chip
- Applications :
- BRS, WiMax™, WLAN
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.6GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.54GHz ~ 2.74GHz
- Gain :
- 2.6dBi
- Height (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 3 W