AMCA31-2R800G-S1F-T
- Manufacturer Part Number:
- AMCA31-2R800G-S1F-T
- Manufacturer/Brand:
- Abracon
- Part of Description:
- RF ANT 2.8GHZ CHIP SOLDER SMD
- Stock Condition:
- 905
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Chip
- Applications :
- WiMax™, WLAN
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.8GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.725GHz ~ 2.875GHz
- Gain :
- 0.5dBi
- Height (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 3 W