ANT-868-MHW-SMA-S
- Manufacturer Part Number:
- ANT-868-MHW-SMA-S
- Part of Description:
- RF ANT 868MHZ WHIP CTR CAB 79"
- Antenna Type :
- Helical
- Applications :
- LoRa, LPWAN, Sigfox
- Features :
- Cable - 2m
- Frequency (Center/Band) :
- 868MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 862MHz ~ 876MHz
- Gain :
- 4dBi
- Height (Max) :
- 5.433" (138.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Adhesive
- Number of Bands :
- 1
- Power - Max :
- 10 W