ANT-1.4-CW-HWR-SMA
Manufacturer Part Number:
ANT-1.4-CW-HWR-SMA
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity
Part of Description:
RF ANT 1.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Stock Condition:
46
Manufacturer :
TE Connectivity
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.4GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.35GHz ~ 1.45GHz
Gain :
2.4dBi
Height (Max) :
5.591" (142.00mm)