ANT-2.4-ID-1000-SMA
- Manufacturer Part Number:
- ANT-2.4-ID-1000-SMA
- Part of Description:
- RF ANT 2.4GHZ WHIP STR BRKT 1M
- Stock Condition:
- 69
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
- Features :
- Cable - 1m
- Frequency (Center/Band) :
- 2.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz)
- Frequency Range :
- 2.35GHz ~ 2.6GHz
- Gain :
- 3dBi
- Height (Max) :
- 4.110" (104.40mm)