ANT-916-MHW-SMA-S
- Manufacturer Part Number:
- ANT-916-MHW-SMA-S
- Part of Description:
- RF ANT 916MHZ WHP CTR ADH 79"
- Stock Condition:
- 174
- Antenna Type :
- Whip, Center-Fed Double
- Applications :
- ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
- Features :
- Cable - 2m
- Frequency (Center/Band) :
- 915MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 816MHz ~ 1.016GHz
- Gain :
- 5.4dBi
- Height (Max) :
- 5.433" (138.00mm)