ANT-868-CW-QW-SMA
Manufacturer Part Number:
ANT-868-CW-QW-SMA
Part of Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Stock Condition:
756
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Features :
Frequency (Center/Band) :
700MHz, 750MHz, 800MHz, 900MHz, 950MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
750MHz ~ 950MHz
Gain :
1.6dBi
Height (Max) :
3.307" (84.00mm)