ANT-916-CW-RH-SMA
- Manufacturer Part Number:
- ANT-916-CW-RH-SMA
- Part of Description:
- RF ANT 916MHZ WHIP STR SMA MALE
- Antenna Type :
- Whip, Straight
- Applications :
- ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 915MHz
- Frequency Group :
- UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency Range :
- 900MHz ~ 935MHz
- Gain :
- -1.3dBi
- Height (Max) :
- 2.008" (51.00mm)