AMF-4F-11001170-20-10P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-4F-11001170-20-10P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 11GHZ-11.7GHZ MOD
- Current - Supply :
- 150mA
- Frequency :
- 11GHz ~ 11.7GHz
- Gain :
- 38dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 2dB
- P1dB :
- 10dBm
- Test Frequency :
- 11GHz ~ 11.7GHz
- Voltage - Supply :
- 15V