AMF-5F-11001170-20-10P
Manufacturer Part Number:
AMF-5F-11001170-20-10P
Part of Description:
IC RF AMP GPS 11GHZ-11.7GHZ MOD
Current - Supply :
200mA
Frequency :
11GHz ~ 11.7GHz
Gain :
45dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2dB
P1dB :
10dBm
Test Frequency :
11GHz ~ 11.7GHz
Voltage - Supply :
15V