22SL0500ADCLIP
Manufacturer Part Number:
22SL0500ADCLIP
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CORRUGATED CLIP BLACK ADH
Stock Condition:
899
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
0.819" (20.80mm)
Length :
0.875" (22.22mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Opening Size :
0.500" (12.70mm)
Panel Hole Size :
0.680" (17.27mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Conduit
Type Attributes :
Width :
0.750" (19.05mm)