AMF-4F-00500070-20-13P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-4F-00500070-20-13P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 500MHZ-700MHZ MOD
- Current - Supply :
- 250mA
- Frequency :
- 500MHz ~ 700MHz
- Gain :
- 63dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 2dB
- P1dB :
- 13dBm
- Test Frequency :
- 500MHz ~ 700MHz
- Voltage - Supply :
- 15V