AMF-5F-02200230-15-13P
Manufacturer Part Number:
AMF-5F-02200230-15-13P
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP GPS 2.2GHZ-2.3GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
300mA
Frequency :
2.2GHz ~ 2.3GHz
Gain :
68dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.5dB
P1dB :
13dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
2.2GHz ~ 2.3GHz
Voltage - Supply :
15V