22HC1875
Manufacturer Part Number:
22HC1875
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLAMP HOSE NATURAL SEALING
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
0.063" (1.60mm)
Mounting Type :
Opening Size :
1.870" ~ 2.125" (47.50mm ~ 53.98mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clamp, Hose
Type Attributes :
Push-Fit
Width :
0.406" (10.31mm)