SMWHC-500-01
Manufacturer Part Number:
SMWHC-500-01
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP C-TYPE NATURAL FASTENER
Stock Condition:
180
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
0.740" (18.80mm)
Length :
1.180" (29.97mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.500" (12.70mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type
Type Attributes :
Locking, Round
Width :
0.394" (10.00mm)