AMF-4F-00950145-12-13P
Manufacturer Part Number:
AMF-4F-00950145-12-13P
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.45GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
250mA
Frequency :
950MHz ~ 1.45GHz
Gain :
60dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.2dB
P1dB :
13dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
950MHz ~ 1.45GHz
Voltage - Supply :
15V