AMF-4F-01700210-15-13P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-4F-01700210-15-13P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 1.7GHZ-2.1GHZ MOD
- Current - Supply :
- 250mA
- Frequency :
- 1.7GHz ~ 2.1GHz
- Gain :
- 58dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 1.5dB
- P1dB :
- 13dBm
- Test Frequency :
- 1.7GHz ~ 2.1GHz
- Voltage - Supply :
- 15V