AMF-1F-02700310-15-10P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-1F-02700310-15-10P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 2.7GHZ-3.1GHZ MOD
- Current - Supply :
- 75mA
- Frequency :
- 2.7GHz ~ 3.1GHz
- Gain :
- 14dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 1.5dB
- P1dB :
- 10dBm
- RF Type :
- General Purpose
- Test Frequency :
- 2.7GHz ~ 3.1GHz
- Voltage - Supply :
- 15V