AMF-1F-00100020-12-10P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-1F-00100020-12-10P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 100MHZ-200MHZ MOD
- Current - Supply :
- 100mA
- Frequency :
- 100MHz ~ 200MHz
- Gain :
- 17dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 1.2dB
- P1dB :
- 10dBm
- RF Type :
- General Purpose
- Test Frequency :
- 100MHz ~ 200MHz
- Voltage - Supply :
- 15V