AMF-2F-00500070-12-10P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-2F-00500070-12-10P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 500MHZ-700MHZ MOD
- Current - Supply :
- 150mA
- Frequency :
- 500MHz ~ 700MHz
- Gain :
- 33dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 1.2dB
- P1dB :
- 10dBm
- RF Type :
- General Purpose
- Test Frequency :
- 500MHz ~ 700MHz
- Voltage - Supply :
- 15V