AMF-1F-00800100-20-10P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-1F-00800100-20-10P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 800MHZ-1GHZ MODULE
- Current - Supply :
- 100mA
- Frequency :
- 800MHz ~ 1GHz
- Gain :
- 16dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 2dB
- Test Frequency :
- 800MHz ~ 1GHz
- Voltage - Supply :
- 15V