AMF-1F-00950175-15-10P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-1F-00950175-15-10P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 950MHZ-1.75GHZ MOD
- Current - Supply :
- 100mA
- Frequency :
- 950MHz ~ 1.75GHz
- Gain :
- 16dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 1.5dB
- Test Frequency :
- 950MHz ~ 1.75GHz
- Voltage - Supply :
- 15V