AFS3-00100800-40-10P-4
Manufacturer Part Number:
AFS3-00100800-40-10P-4
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-8GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
125mA
Frequency :
100MHz ~ 8GHz
Gain :
30dB
Mounting Type :
Noise Figure :
4dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 8GHz
Voltage - Supply :
15V