AFS3-00100200-09-CR-4
Manufacturer Part Number:
AFS3-00100200-09-CR-4
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
Frequency :
100MHz ~ 2GHz
Gain :
Mounting Type :
Noise Figure :
0.9dB
P1dB :
5dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
100MHz ~ 2GHz
Voltage - Supply :
15V