22SEAPM250750
Manufacturer Part Number:
22SEAPM250750
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Stock Condition:
2,975
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
Length :
1.365" (34.67mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead
Opening Size :
0.750" (19.05mm)
Panel Hole Size :
0.250" (6.35mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Round
Width :
0.897" (22.78mm)