AMF-6F-27503100-50-19P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-6F-27503100-50-19P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 27.5GHZ-31GHZ MOD
- Current - Supply :
- 350mA
- Frequency :
- 27.5GHz ~ 31GHz
- Gain :
- 30dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 5dB
- P1dB :
- 19dBm
- Test Frequency :
- 27.5GHz ~ 31GHz
- Voltage - Supply :
- 15V