AMFW-5S-07250775-45-O
- Manufacturer Part Number:
- AMFW-5S-07250775-45-O
- Manufacturer/Brand:
- Narda-MITEQ
- Part of Description:
- IC AMP SATCOM 7.25-7.75GHZ MOD
- Manufacturer :
- Narda-MITEQ
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 100mA
- Frequency :
- 7.25GHz ~ 7.75GHz
- Gain :
- 40dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- P1dB :
- 10dBm
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- SatCom
- Supplier Device Package :
- Module
- Test Frequency :
- 7.25GHz ~ 7.75GHz
- Voltage - Supply :
- 220VAC