LWC38-A-C14
Manufacturer Part Number:
LWC38-A-C14
Manufacturer/Brand:
Panduit Corporation
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE GRAY ADH
Stock Condition:
775
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Rubber Based
Color :
Gray
Features :
Height :
0.560" (14.22mm)
Length :
1.000" (25.40mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.380" (9.65mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes :
Locking, Round
Width :
1.000" (25.40mm)