AMF-2B-08001800-80-27P
- Manufacturer Part Number:
- AMF-2B-08001800-80-27P
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 8GHZ-18GHZ MODULE
- Current - Supply :
- 800mA
- Frequency :
- 8GHz ~ 18GHz
- Gain :
- 7dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 8dB
- P1dB :
- 27dBm
- Test Frequency :
- 8GHz ~ 18GHz
- Voltage - Supply :
- 15V