AMF-1D-00500200-70-30P
Manufacturer Part Number:
AMF-1D-00500200-70-30P
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-2GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
400mA
Frequency :
500MHz ~ 2GHz
Gain :
8dB
Mounting Type :
Noise Figure :
7dB
P1dB :
30dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
500MHz ~ 2GHz
Voltage - Supply :
15V