ACC38-AT-M
Manufacturer Part Number:
ACC38-AT-M
Manufacturer/Brand:
Panduit Corporation
Part of Description:
CBL CLIP C-TYPE PAIRED STRIP ADH
Stock Condition:
3,816
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Acrylic Based
Color :
Natural
Features :
Height :
0.400" (10.16mm)
Length :
1.000" (25.40mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.380" (9.65mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type - Paired Strip
Type Attributes :
Width :
1.000" (25.40mm)