JS1-26004000-100-18P
Manufacturer Part Number:
JS1-26004000-100-18P
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP GPS 26GHZ-40GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
600mA
Frequency :
26GHz ~ 40GHz
Gain :
17dB
Mounting Type :
Noise Figure :
10dB
P1dB :
18dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
26GHz ~ 40GHz
Voltage - Supply :
15V