JS2-07250775-11-10P
Manufacturer Part Number:
JS2-07250775-11-10P
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC AMP GPS 7.25GHZ-7.75GHZ MOD
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
195mA
Frequency :
7.25GHz ~ 7.75GHz
Gain :
25dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.1dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
7.25GHz ~ 7.75GHz
Voltage - Supply :
15V