JS3-01001000-28-10P
- Manufacturer Part Number:
- JS3-01001000-28-10P
- Manufacturer/Brand:
- Narda-MITEQ
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 1GHZ-10GHZ MODULE
- Manufacturer :
- Narda-MITEQ
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 175mA
- Frequency :
- 1GHz ~ 10GHz
- Gain :
- 24dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 2.8dB
- P1dB :
- 10dBm
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- Module
- Test Frequency :
- 1GHz ~ 10GHz
- Voltage - Supply :
- 15V