JS44-18004000-40-8P-BTO
- Manufacturer Part Number:
- JS44-18004000-40-8P-BTO
- Manufacturer/Brand:
- Narda-MITEQ
- Part of Description:
- IC RF AMP GPS 18GHZ-40GHZ MODULE
- Manufacturer :
- Narda-MITEQ
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 400mA
- Frequency :
- 18GHz ~ 40GHz
- Gain :
- 48dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 4dB
- P1dB :
- 8dBm
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- General Purpose
- Supplier Device Package :
- Module
- Test Frequency :
- 18GHz ~ 40GHz
- Voltage - Supply :
- 15V