LNA-40-00100800-40-20P
- Manufacturer Part Number:
- LNA-40-00100800-40-20P
- Manufacturer/Brand:
- Narda-MITEQ
- Part of Description:
- IC RF AMP VSAT 100MHZ-8GHZ MOD
- Manufacturer :
- Narda-MITEQ
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 350mA
- Frequency :
- 100MHz ~ 8GHz
- Gain :
- 40dB
- Mounting Type :
- Noise Figure :
- 4dB
- P1dB :
- 20dBm
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- VSAT
- Supplier Device Package :
- Module
- Test Frequency :
- 100MHz ~ 8GHz
- Voltage - Supply :
- 15V