LNA-30-08001200-15-15P
Manufacturer Part Number:
LNA-30-08001200-15-15P
Manufacturer/Brand:
Narda-MITEQ
Part of Description:
IC RF AMP VSAT 8GHZ-12GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
275mA
Frequency :
8GHz ~ 12GHz
Gain :
30dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.5dB
P1dB :
15dBm
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
VSAT
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
8GHz ~ 12GHz
Voltage - Supply :
15V