MAGX-100027-050CTP
- Manufacturer Part Number:
- MAGX-100027-050CTP
- Manufacturer/Brand:
- MACOM Technology Solutions
- Part of Description:
- IC AMP CELL 0HZ-2.7GHZ TO272S-2
- Manufacturer :
- MACOM Technology Solutions
- Product Category :
- RF Amplifiers
- Current - Supply :
- 100mA
- Frequency :
- 0Hz ~ 2.7GHz
- Gain :
- 18.8dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Noise Figure :
- P1dB :
- Package / Case :
- TO-272S-2
- Product Status :
- Active
- RF Type :
- Cellular, Radar
- Supplier Device Package :
- TO-272S-2
- Test Frequency :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz
- Voltage - Supply :
- 50V