W67-X1Q10-20
Manufacturer Part Number:
W67-X1Q10-20
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Part of Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277VAC
Manufacturer :
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
20A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Obsolete
Voltage Rating - AC :
277 V