BVR-Z-R0003-1.0
Manufacturer Part Number:
BVR-Z-R0003-1.0
Part of Description:
RES 0.0003 OHM 1% 11W 4026
Height - Seated (Max) :
0.136" (3.45mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
11W
Resistance :
0.3 mOhms
Size / Dimension :
0.398" L x 0.260" W (10.10mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%