SMT-R025-0.5
Manufacturer Part Number:
SMT-R025-0.5
Part of Description:
RES 0.025 OHM 0.5% 7W 2817
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
25 mOhms
Size / Dimension :
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%