BRS-N-R010-2.0
Manufacturer Part Number:
BRS-N-R010-2.0
Manufacturer/Brand:
Isabellenhütte
Part of Description:
RES 0.01 OHM 2% 2W 3812
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.374" L x 0.124" W (9.50mm x 3.15mm)
Supplier Device Package :
3812
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±2%