BRS-N-R010-3.0
Manufacturer Part Number:
BRS-N-R010-3.0
Part of Description:
RES 0.01 OHM 3% 2W 3812
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.374" L x 0.124" W (9.50mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±3%